Produkty
Written by Aleksandra Ługiewicz   
Monday, 03 November 2014 11:28

Produkty

Prezentacje na temat krajów partnerskich

Pomysł, aby stworzyć prezentacje o krajach partnerskich, a nie o sobie, okazał się trafiony, gdyż młodzież z niezwykłym zaangażowaniem przystąpiła do pracy. W prezentacjach znalazły się elementy historyczne, geograficzne, polityczne i kulturowe. W rezultacie powstały ciekawe pokazy o tym, jak widzimy swoich partnerów. Zaprezentowane one zostały podczas wizyty partnerskiej w Polsce w maju 2014.

turcja


Zobacz prezentację


 

ItaliaZobacz prezentację


drzwi otwarte 1


drzwi otwarte 2


Mini album 'The Most Beautiful Teutonic Castles'

Powodem zainteresowania tematyką historyczną dotycząca Krzyżaków i zakonu krzyżackiego, a także zamków krzyżackich jest fakt, że na naszych ziemiach, tj. w północnej Polsce jest imponująca liczba zamków krzyżackich. Nasi uczniowie zafascynowani historią własnego regionu zdecydowali o tym wycinku naszej historii. Powstał pomysł, by finalnym elementem II zadania było stworzenie mini publikacji z opisem i zdjęciami wybranych zamków wzbogacone o zdjęcia z odbytych wycieczek do najbliższych zamków.

album     comenius s3


Comenius Day' w naszej szkole

W ramach obchodów Dni Języków Obcych we wrześniu 2013 roku świętowaliśmy w naszej szkole Comenius Day. Była to okazja zaprezentowania naszej społeczności szkolnej naszych planów i założeń projektu. Propagowanie idei współpracy i wymiany doświadczeń, przekazanie podstawowych danych o współpracy szkół, konkursy językowe, rywalizacje międzyklasowe, konkursy plastyczne to tylko niektóre elementy, które angażowały naszych uczniów. Całości towarzyszył pokaz filmów anglojęzycznych i wystawa prac plastycznych.

 dzien jezykow 2

dzien jezykow 1

dzien jezykow 3


dzien jezykow 5


dzien jezykow 4

Strona internetowa dla projektu

Już we wrześniu 2013 roku powstała strona www dla projektu. Stanowi oddzielną część szkolnej strony internetowej. Stworzona w języku polskim i angielskim. Wszystkie informacje umieszczane są w obu językach. Strona posiada takie zakładki jak: INFORMACJE OGÓLNE,WIZYTY, KRAJE PARTNERSKIE, AKTUALNOŚCI, PRODUKTY, O NAS. Znajdują się tam dane o realizowanych zadaniach, na bieżąco uzupełniane wpisy i umieszczane fotografie dokumentujące działania. Stworzony został i zamieszczony QR kod.

comenius www


 

 Prezentacje PowerPoint na temat zamków krzyżackich

Zadanie polegało na zebraniu i opracowaniu materiału dotyczącego wybranego zamku krzyżackiego, dobraniu serii fotografii i zaprezentowaniu na zajęciach pozalekcyjnych. Oficjalna projekcja odbyła się podczas wizyty parterów w Polsce w maju 2014 roku. W sumie stworzono 8 pokazów na temat zamków krzyżackich: Malbork, Toruń, Golub Dobrzyń, Kwidzyn, Chełmno, Radzyń Chełmiński, Człuchów, Gniew.

Malbork    Malbork >>Toruń >>

Kwidzyń >>

Golub-Dobrzyń >>

Gniew >>

Człuchów >>

Chełmno >>

Radzyń Chełmiński >>

Logo projektu

W pierwszym etapie trwania projektu ogłoszono wśród partnerskich szkół konkurs na logo projektu. Powstało kilkadziesiąt prac. Na pierwszym spotkaniu roboczym w Turcji jednogłośnie uznano, że logo autorstwa uczennicy naszej szkoły jest najciekawsze i widnieć będzie na dokumentach projektowych.

logo projektu


Gabloty szkolne

Systematycznie, po każdym ważnym wydarzeniu tworzona jest gablota prezentująca zdjęcia i komentarze dotyczące ciekawych wydarzeń z życia projektu. Umieszczona w głównym miejscu w holu szkolnym zawiera zdjęcia i opisy zdarzeń promując w ten sposób nasz projekt. Stałym elementem wystroju są flagi partnerskich krajów, mapa z zaznaczonymi krajami. Zmieniają się tylko zdjęcia z poszczególnych imprez.

tablica

Wycieczki edukacyjne

W pierwszym roku pracy w ramach współpracy szkół odbyliśmy 2 wycieczki edukacyjne ściśle powiązane z tematyką historyczną realizowanego zadania. Wyjazd do zamków krzyżackich w Malborku i Toruniu wniósł wiele nowego w postrzeganie tych monumentalnych budowli. Wycieczki poprzedzone były serią zajęć o historii zakonu krzyżackiego i działalności rycerzy. Uczniowie pracowali indywidualnie i zespołowo, przedstawiali na forum przygotowany zakres materiału. Opracowywali wirtualne wycieczki po zamkach.

wycieczka 1


wycieczka 2


wycieczka 3


wycieczka 4

Kod QR                                              

W celu utworzenia ciekawszego obrazu szkoły stworzyliśmy kod QR dla adresu mailowego szkoły. To prosty i szybki sposób na znalezienie adresu szkoły. Wystarczy zeskanować kod i na ekranie komputera pojawi się adres szkoły.

code


 

 

 

Last Updated on Wednesday, 19 November 2014 19:51
 

GALERIA ZDJĘĆ

Banner

Projekt Wyróżnienie

LIBRUS

Banner

PROJEKTY

Banner

Drugie Życie

Banner

MEDIA

Banner

LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
We have: 11 guests online
Twoje IP: 3.92.91.54
 , 
Dziś: Jul 18, 2024