ERASMUS DAY

DSC 0973

    14 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się Erasmus Day zorganizowany przez klasę czwartą technikum logistycznego. Uroczystość ta była połączeniem Dnia Języków Obcych i promocji programu Erasmus+. Tego dnia blisko 150 uczniów wzięło udział w konkursach by zaprezentować wylosowany wcześniej kraj,   przedstawić go w kilku kategoriach m.in. wykonując dowolną techniką flagę kraju, prezentując tradycyjny strój czy przebierając się za znaną postać danego kraju.

    Ten dzień nie tylko zabrał nas w podróż dookoła świata, ale również przypomniał i zachęcił uczniów do brania udziału w licznych projektach, w które nasza szkoła jest zaangażowana.

    Młodzież wykazała się niesamowitą pomysłowością i kreatywnością. Organizatorzy prezentowali Hiszpanię- usłyszeć mogliśmy 'Despacito', obejrzeć taniec flamenco, a także poznać sylwetkę Salvadora Dali. Tego dnia nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą Wieżę Babel, gdzie kilkanaście języków obcych dominowało na scenie. Zaprezentowa takie kraje, jak Wielką Brytanię, Izrael, Norwegię, Rumunię, Turcję, Francję, USA, Egipt, Japonię, Holandię i Indie. Pierwsze miejsce zajęłą klasa II technikum ekonomiczno- mechanicznego, drugie- klasa pierwsza technikum logistycznego , a trzecie- klasa trzecia technikum mechatronicznego. Wszyscy uczestnicy profesjonalnie przygotowali swoje zadania i zagwarantowali ponad dwugodzinną zabawę dla reszty uczniów.

W latach 2019-2021 realizujemy trzy projekty Erasmus+:

'Collective Action for Respect and Empathy'- to Wspólne Działania na Rzecz Szacunku i Empatii. Przypadki agresjii, prześladowania słabszych, poniżania innych to często spotykane w szkołach problemy. Poprzez nasze działania i zaangażowanie w projekt chcemy sami nauczyć się, a także nauczyć innych, jak reagować w trudnych sytuacjach, jak się nie poddawać zastraszaniu i nękaniu, zwłaszcza temu w sieci. Uczestnikami tego programu sa uczniowie z klasyIII i IV technikum logistycznego oraz II-technikum ekonomicznego.

'Communication is an Art', czyli 'Komunikacja jest Sztuką' ma nauczyć nas jak efektownie wyrażać siebie, swoje myśli i odczucia. Komunikacja niewerbalna, mowa ciała, nasze gesty i zachowanie często mówią więcej niż nasze słowa. Poprzez liczne ćwiczenia, zadania, warsztaty nabywać będziemy nowych umiejętności sprawnej komunikacji. W projekt ten zaangażowani są uczniowie z klasy II technikum logistycznego.

'New Era in Education'' - 'Nowa Era w Edukacji' to projekt skierowany do mechatroników. Nowoczesne narzędzia, technologia IT i sposoby tworzenia wirtualnej rzeczywistości zajmować będą naszych kolegów z klasy III technikum mechatronicznego.

Tego typy imprezy szkolne nie tylko gwarantują nam świetną rozrywkę, ale także zachęcają nas do dodatkowej pracy pozalekcyjnej i dają możliwość wykazania się pomysłowością i inwencją twórczą. Kolejna taka impreza już za rok.

 

                                                                                  Mikołaj Biewald

                                                                                  klasa IV technikum logistyczne 

GALERIA ZDJĘĆ

Banner

Projekt Wyróżnienie

LIBRUS

Banner

PROJEKTY

Banner

Drugie Życie

Banner

MEDIA

Banner

LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
We have: 23 guests online
Twoje IP: 3.92.91.54
 , 
Dziś: Jul 18, 2024